Vyriausybės programa

Vyriausybės programa

Standartinė Ritas » Pen Gru 14, 2012 11:13 pm

Prikabinu A.Macijausko naujosios vyriausybės programos komentarą Kėdainių Krašte.
Prikabinti failai
2012-12-14 A.Macijauskas apie vyriausybės programą KĖDAINIŲ KRAŠTE 3 d..doc
(397 KiB) Atsisiųsta 419 kartus(ų)
2012-12-14 A.Macijauskas apie vyriausybės programą KĖDAINIŲ KRAŠTE 2 d..doc
(303.5 KiB) Atsisiųsta 404 kartus(ų)
2012-12-14 A.Macijauskas apie vyriausybės programą KĖDAINIŲ KRAŠTE 1 d..doc
(337 KiB) Atsisiųsta 415 kartus(ų)
Ritas
 
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: Pir Lie 27, 2009 10:53 pm

Re: Vyriausybės programa

Standartinė Ritas » Pen Gru 14, 2012 11:16 pm

:good:
Prikabinti failai
2012-12-14 A.Macijauskas apie vyriausybės programą KĖDAINIŲ KRAŠTE 4 d..doc
(465.5 KiB) Atsisiųsta 420 kartus(ų)
Ritas
 
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: Pir Lie 27, 2009 10:53 pm

Re: Vyriausybės programa

Standartinė Irina » Pir Gru 17, 2012 12:00 pm

Mieli kolegos,

Reikia pripažinti, kad naujosios, XVI-ios vyriausybės programoje žemės ūkiui dėmesio nėra per daug. Nesinori kritikuoti šios programos, nes visų pirma reiktų palauti Vyriausybės ir naujojo žemės ūkio ministro darbų. Manau, kad ir naujasis žemės ūkio ministras neturėjo laiko prisidėti prie programos kūrimo, nes buvo pasiūlytas į šį postą tik paskutiniu momentu. Tačiau vis tik norėčiau atkreipti ūkininkų sąjungos vadovybės dėmesį į kai kurias nuostatas, kurios žemdirbiams tūrėtų kelti susirūpinimą.

Visų pirma planai keisti ūkininkų apmokestinimo sistemą. Galima tik spėlioti, ar ruošiamasi ūkininkų pajamoms taikyti progresinius pajamų mokesčio tarifus (juk būtent apie tai yra kalbama šios programos mokesčių dalyje) ar ruošiamasi iš viso panaikinti ūkininkams pajamų mokestį. Noriu tik priminti, kad ūkininkų apmokestinamosioms pajamoms (pelno mokesčio ūkininkai iš viso nemoka, jį moka tik juridiniai asmenys) taikomas 5 proc. mokesčio tarifas ir šį mokestį reikia mokėti tiems ūkininkams kurie yra PVM mokėtojai, nieko bendro su europiniais vienetais. Jei ruošiamasi taikyti progresinius tarifus, tai tokiems ūkininkams tektų mokėti kur kas didesnius mokesčius. Lygiai taip pat neaišku ar bus paliktos lubos sodros mokesčiams, nes programoje žadama sodros mokesčiais apmokestinti ir su darbo santykiais nesusijusias pajamas. Taip ir lieka neaišku mokesčiai ūkininkams didės ar mažės? Aš prognozuoju, kad didės. Jau nuo sausio 1 dienos dėl minimalaus atlyginimo padidinimo patiems mažiausiems ūkininkams mokesčiai sodrai ir privalomam sveikatos draudimui padidės 50 litų per mėnesį. Iš ko reiks mokėti? Juk jiems atlyginimo niekas nepadidins.

Skaitant programą lieka neaišku ar Lietuvos žemės ūkio finansavimas iš ES biudžeto 2014-2020 metais bus naujosios vyriausybės prioritetas. “Priešinsimės Lietuvos ūkininkų diskriminacijai. Sieksime, kad Lietuvos ūkininkams būtų sudaromos vienodos ekonominės sąlygos su senųjų ES valstybių narių ūkininkais. Sieksime, kad tiesioginės išmokos Lietuvos žemės ūkiui būtų tokio paties dydžio kaip ir ūkininkams senosiose Europos Sąjungos valstybėse narėse.“ Šitoje vietoje reikia pastebėti, kad pasipriešinimui suorganizuoti liko mažiau nei du mėnesiai, nes vasarį ET gali susitarti dėl 2014-2020 biudžeto, o po to jau bus vėlu kumščiais mojuoti. Tuo labiau, kad nuo 2013 vidurio perimsim pirmininkavimą, o pirmininkaujant reiks nesipriešint, bet ieškoti sprendimų ir sutarimo tarp visų Sąjungos narių. Būtų žymiai aiškiau, jei XVI-oji vyriausybė pasakytų: Lietuvos prioritetas Nr.1 derybose dėl naujojo finansinio laikotarpio yra žemės ūkio finansavimas (pvz. Latvija nusprendė būtent taip). Tada ir priešintis niekam nereiktų. Tačiau jei žemės ūkis nebus šios vyriausybės prioritetas (o matant kiek mažai dėmesio skirta šiai programos daliai galima prognozuoti, kad nebus), tai tada galime priešintis kiek tik norime, jokio rezultato nepasieksim.

Taip pat didelį susirūpinimą kelia jau pirmi valdančiosios daugumos žingsniai. Praėjusį penktadienį Vyriausybė patvirtino ir Seimui pateikė 2013 metų biudžeto projektą. Jame papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms skirta tik 70 mln. litų (priminsiu, kad 2012 metam buvo skirta beveik 200 mln.), o norint išmokėti už pieną po 87 litus (o būtent taip buvo sutarta su visomis organizacijomis) reikia minimum 120 mln. Keista, kad prieš vyriausybės posėdį biudžetas nebuvo aptartas su mūsų organizacijų lyderiais. Į posėdį taip pat nekvietė. Manau reikėjo eiti nekviestiems. Savivaldybių asociacijos vadovas ponas Malinauskas dalivavo ir į savivaldybių poreikius buvo atsižvelgta.

Kviečiu visus diskutuoti mums aktualia tema.

Pagarbiai, Aušrys Macijauskas

Daugiau www.macijauskas.eu
Irina
 
Pranešimai: 227
Nuotraukos: 140
Užsiregistravo: Ket Lie 02, 2009 12:39 pm


Grįžti į Aktualūs LR įstatymai bei teisės aktai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron