Įspūdžiai iš mitingo Liuksemburge

Įspūdžiai iš mitingo Liuksemburge

Standartinė Raimundas » Pen Bir 26, 2009 1:01 am

Šių metų birželio 22 dieną Liuksemburge, netoli tos vietos, kur vyko Europos Sąjungos žemės ūkio ministrų Tarybos posėdis, COPA organizacija, vienijanti Europos Sąjungos žemdirbiškas visuomenines organizacijas, surengė protesto akciją „Atnaujinimo akcija“. Šios akcijos tikslas buvo atkreipti visuomenės ir Europos Sąjungos valdžios institucijų dėmesį į žemės ūkį užgriuvusias ekonomines problemas, ypač pieno, kiaulienos, alyvuogių aliejaus, vaisių ir daržovių sektoriuose. „Nėra žemės ūkio – nėra maisto“ plakatuose vyravo ši mintis. Žemdirbiai reikalavo, kad būtų rastas mechanizmas, kuris garantuotų gaunamas didesnes pajamas, teisingiau paskirstant pajamas visoje maisto gamybos grandinėje. Iš Lietuvos akcijoje dalyvavo 41 delegatas - iš Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos pieninių galvijų asociacijos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, žemės ūkio kooperatyvų atstovai. Man teko garbė atstovauti Šiaulių krašto ūkininkų sąjungą.
Akcijoje dalyvavo daugiau nei 3000 žemdirbių iš Vokietijos, Belgijos, Prancūzijos, Lenkijos, Čekijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos Portugalijos ir, manau, kad dar daug šalių nepaminėjau. Susivieniję žemdirbiai demonstravo grėsmingą jėgą, kuri, jei nebus paisoma jų interesų, gali tapti nevaldoma. Į akciją atvažiavo daugiau nei 500 traktorių, kurių variklių riaumojimas valdžios jėgos struktūroms kėlė susirūpinimą. Akcijos dalyvių delegacijos apsirengimu, vėliavomis, plakatais pabrėžė savo tautos žemdirbiškos kultūros savitumą. Ant šakių pakelti plakatai, piemenų lazdos galėjo tapti kovos įrankiais. Bet akcijos dalyviai apsiribojo efektingomis priemonėmis, kurios padarė įspūdį žiniasklaidai ir visuomenei, tačiau apsieita be žymaus turto niokojimo, smurtinių veiksmų. Degė laužai, kurių dūmai dengė pastatą, kuriame posėdžiavo ministrai. Aikštėje griaudėjo sprogimai, minia garsiai skandavo, švilpė, mušė būgnus, trimitavo, skambino piemenų varpeliais, taip, kad užsiklausyti buvo sunku. Kad ilgiau būtų prisimenama ši akcija, ant grindinio buvo išpilta maždaug 20 tonų pieno, tiek pat srutų, praskiestų vandeniu, posėdžiavusiųjų link skriejo sugedusių kiaušinių salvės.
Akcijoje pasisakė Europos šalių žemdirbiškų organizacijų atstovai. Lietuvos žemdirbių problemas ir reikalavimus pagarsino LPGA atstovas Andriejus Stančikas ir LŽŪBA atstovas Eimantas Pranauskas. Akcijoje dalyvavusių ir kalbėjusių reikalavimai buvo panašūs, jie buvo surinkti ir įteikti posėdžiavusiems žemės ūkio ministrams.
Grįždami jautėmės, kad atlikome svarbią pareigą, o po sunkių darbų reikia ir pašvęsti. Mūsų delegacijoje turėjome Joną, tad Joninių naktis autobuse neprailgo.

Nuotraukas iš mitingo galite rasti galerijoje
Raimundas
 
Pranešimai: 356
Nuotraukos: 323
Užsiregistravo: Tre Bir 24, 2009 6:54 pm

Grįžti į ŠKŪS Naujienos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron