Grūdų sėklos

Žieminių ir vasarinių kviečių, kvietrugių, miežių, rugių auginimo problemų aptarimui

Grūdų sėklos

Standartinė Edas » Sek Lie 12, 2009 2:08 am

Kiek teisybės yra :
Vienas senas agronomas postringavo kad žieminių sėklos laikytos per žiemą yra geresnės už šviežias ,ir duoda derliaus priedą .
Žadu atlikti bandymą ,puse lauko su šviežia sėkla rudeni pasėti kita puse su praeitų metų .
Edas
 
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Ket Bir 25, 2009 12:57 pm

Re: Grūdų sėklos

Standartinė Raimundas » Ant Lie 14, 2009 1:26 am

Bandysiu atsakyti protingai. Geriausia būtų sėklos daigumą tirti, nes tada jau sėdamas žinosi kokią ją turi ir kokios sėklos normos reikės. To agronomo pasakyme gali būti dalis tiesos, nes jei sėji savo, vadinamą ūkinę, sėklą, tai jos selekcinė vertė krenta kiekvienais metais. Be to grūdai galėjo būti kulti nepilnai subrendę. Tuomet šis senas agronomas bus visiškai teisus. Bet praeitų metų sėkla gali prarasti daigumą ir, kas ne mažiau svarbu, dygimo jėgą dėl nepakankamai gerų laikymo sąlygų. Be to pjūties metai metams nelygu, reikia paisyti ir tai. Išlyti grūdai gali turėti dalį sugadintų gemalų. O kur dar augimo sąlygos, ligos, kenkėjai, jie nevienodai išplinta kas met. Tad vieno atsakymo negali būti. Ir suplanuotas bandymas neduos atsakymo ateinantiems metams.
Raimundas
 
Pranešimai: 356
Nuotraukos: 323
Užsiregistravo: Tre Bir 24, 2009 6:54 pm

Re: Grūdų sėklos

Standartinė Edas » Ant Lie 14, 2009 10:20 pm

Šiaip aš manau apie kokybiškas sėklas išvalytas ir patikrintas daigumui .
Edas
 
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Ket Bir 25, 2009 12:57 pm

Re: Grūdų sėklos

Standartinė jurgisv » Ket Lie 16, 2009 8:31 pm

Senas agronomas postringavo todėl,kad sovietiniais laikais buvo privaloma palikti vadinamą pereinamajį žieminių javų sėklos fondą,jei neklystu jis sudarydavo 20 proc.nuo sėklos poreikio.Jis buvo gerai ,tuo atveju jeigu susivėlina arba būna labai lietinga javapjūtė.Derliaus priedas manau būtų jeigu pvz. pernai pasėjai C2, tai palikęs kitiems metams sėklos pasisėtai aukštesnės kategorijos sėklas,bet sėklininkystės požiūriu ji vistiek būtų ūkinė.
jurgisv
 
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: Ket Lie 09, 2009 8:56 am

Re: Grūdų sėklos

Standartinė VytautasL » Ket Lie 23, 2009 1:42 pm

Kai dabar taip dažnai lyja, tai šių metų grūdų sėklinės savybės gali būti abejotinos. Jei kviečiai dar turi žalius lapus ar stiebus, būtų galima apipurkšti karbamidu ar kita azoto trąša ir palaikyti žalumą, kad kuo ilgiau tęstųsi gyvybiniai procesai. Nes sustojus gyvybiniams procesams dėl drėgmės gali pradėti dygti, tada jau ..... Mačiau pas kelis ūkininkus apipurkšta dar ir su UNI PK tai l. gerai atrodo, Pasvalio r. purškė su N 9-9-9. Taigi priemonių yra, reikia jas išnaudoti.
VytautasL
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: Šeš Lie 11, 2009 11:49 am


Grįžti į Javų auginimo technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron