Augalų apsaugos įstatymo pakeitimai

Augalų apsaugos įstatymo pakeitimai

Standartinė Irina » Tre Bir 01, 2011 10:29 am

skanuotas_lydrastis-1.pdf
(196.98 KiB) Atsisiųsta 476 kartus(ų)

projektas-05-25.doc
(134.5 KiB) Atsisiųsta 745 kartus(ų)

istatymo_priedas-05-25.doc
(28.5 KiB) Atsisiųsta 429 kartus(ų)

Siunčiame Jums skubiam derinimui iš Žemės ūkio ministerijos gautą Lietuvos Respublikos augalų apsaugos įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Konkrečių pastabų ir pasiūlymų raštu laukiame iki birželio 8 d. imtinai.
LUS administracija
tel. 8-37 225301
Irina
 
Pranešimai: 227
Nuotraukos: 140
Užsiregistravo: Ket Lie 02, 2009 12:39 pm

Re: Augalų apsaugos įstatymo pakeitimai

Standartinė Žilvinas » Ant Bir 07, 2011 2:57 pm

INFO


Atšilus orams ir prasidėjus atostogų metui, į Žemės ūkio ministeriją kreipiasi savo ir artimųjų sveikata susirūpinę poilsiaujantieji kaime, klausdami, ar gali ūkininkai purkšti savo pasėlius kada sumanę, pavyzdžiui, kiekvieną savaitgalį. Jie domisi, ar tokiems darbams nėra numatytų tam tikrų savaitės dienų.
Kaip informavo Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Augalų apsaugos produktų kontrolės skyriaus vedėjas Algimantas Strukčinskas, žemės ūkio darbų, taip pat ir pasėlių purškimo savaitgaliais, šalies teisės aktai nereglamentuoja. Tačiau šiuo metu rengiamas naujas Augalų apsaugos įstatymo pakeitimas, kuriame jau yra nurodymas, kad naudotojas, nupurškęs pasėlius, turės iškabinti iškabą – įspėjimą apie nupurkštą lauką. Iškaboje turės būti nurodytas produkto pavadinimas, purškimo data, išlaukos laikotarpis, taip pat turės būti iškabinti ir įspėjamieji ženklai apie pavojingumą.
Pasak A. Strukčinsko, draudžiama naudoti augalų apsaugos produktus mokslo ir mokymo, sveikatos apsaugos pastatų bei statinių teritorijose, rekreacinės paskirties želdynų teritorijose. Profesionaliajam naudojimui skirtus augalų apsaugos produktus draudžiama naudoti saugomose teritorijose.
Vadovaujantis Augalų apsaugos produktų įvežimo, sandėliavimo, prekybos ir naudojimo taisyklėmis, produkto naudotojas, atlikdamas purškimo darbus, privalo laikytis geros augalų apsaugos praktikos bei integruotos kontrolės principų pagal etiketėse nurodytus reikalavimus. Be to, purškimui galima naudoti purkštuvus, turinčius purkštuvų pažymėjimus. Ruošiantis apdoroti pasėlius, ne vėliau kaip prieš dvi dienas apie tai būtina raštu pranešti asmenims, kurie turi bičių 1 km atstumu nuo purškiamo ploto (saugant bites, purkšti geriausia vakare). Taip pat draudžiama augalus purkšti jų žydėjimo metu, išskyrus tuos, kurie nekenkia bitėms. Asmuo, atliekantis purškimo darbus, turi sekti, kad purškiamo tirpalo dulksna nepatektų ant gretimo lauko ar sodybų.
Žilvinas
 
Pranešimai: 199
Užsiregistravo: Pir Lie 13, 2009 12:06 pm


Grįžti į Klausimai ir Pasiūlymai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias